Porażka z Piasecznem. Za tydzień z Orlętami

piaseczno2022W kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi przegrała z IV-ligowym Mks Piaseczno 2-4.
Spotkanie rozegrano w Białobrzegach.
Mecz stał na dobrym poziomie, tempo gry było wysokie, mieliśmy dużo walki i pojedynków na pograniczu faulu. Sędzia zawodów pokazał piłkarzom obydwu zespołów kilka żółtych kartek.
Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Piaseczna. W 25 minucie po precyzyjnym podaniu Hernika sytuację sam na sam z bramkarzem Pilicy wykorzystał Wysocki.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej bramek. W 51 minucie po podaniu prostopadłym Faliszewskiego w sytuacji dwa na jednego z bramkarzem Pilicy wyszli Orłowski i Prusiński i temu drugiemu pozostało tylko dopełnić formalności, trafiając z 10 metrów do pustej bramki.
Po godzinie gry gola kontaktowego dla Pilicy zdobył pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Igor Korczakowski. W 66 minucie po podaniu prostopadłym Orłowskiego swojego drugiego gola w tym meczu strzela Prusiński, podwyższając wynik na 3:1. Po pięciu minutach jest już 4:1 dla gości, po asyście Orłowskiego do bramki Pilicy trafił Krupnik. W 75 minucie rozmiary porażki zmniejsza jeszcze Bartosz Zawadzki, który perfekcyjnie wykorzystuje rzut wolny z 18 metrów.
W zespole Pilicy po raz kolejny zagrali dwaj testowani gracze, Stanisław Muniak ze Skry Częstochowa i Kacper Pankowski z Radomiaka Radom.
W meczu z Piasecznem z różnych powodów nie mogli zagrać Oskar Natorski, Adrian Karasek, Wiktor Żurawski, Konrad Paterek oraz Kamil Czarnecki.
W zespole z Piaseczna tak jak wcześniej wspominaliśmy zagrało bardzo dużo zawodników, którzy w przeszłości występowali w Pilicy: Michał Janowski, Łukasz Krupnik, Kamil Ziemnicki, Kamil Hernik czy też Kamil Matulka. Trenerem Piaseczna jest zaś doskonale znany w Białobrzegach Arkadiusz Modrzejewski.
W następnym sparingu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z Orlętami Radzyń Podlaski (III liga grupa IV). Mecz rozegrany zostanie w sobotę 19 lutego o godzinie 11.

Pilica Białobrzegi – Mks Piaseczno 2-4 (0-1)
Bramki: Korczakowski, Zawadzki – Prusiński 2, Wysocki, Krupnik
Pilica: Adamczyk – Uziębło, Kencel, Walasek, Klinicki, Rawski, Michalski, Muniak, Korczakowski, Niedziela, Pankowski oraz Bykowski, Zawadzki, Winiarski, Imiołek, Król, Strzałkowski