Wygrana w pierwszym sparingu

wilga2022W pierwszym meczu sparingowym rozrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej 2021/2022 Pilica Białobrzegi pokonała IV-ligową Wilgę Garwolin 6-2.
Mecz rozegrano na sztucznym boisku w Białobrzegach.
Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach atmosferycznych przy silnym wietrze, a w drugiej połowie dodatkowo padał śnieg.
Pierwsza połowa należała zdecydowanie do podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Pilica dość szybko objęła prowadzenie po składnej zespołowej akcji i precyzyjnym uderzeniu głową przez Wiktora Żurawskiego. Na 2-0 podwyższył testowany w naszym zespole Kacper Pankowski. Trzecią bramkę zaś po precyzyjnym uderzeniu z ok. 16 metrów zdobył Bartek Niedziela. Chwilę później goście po kontrze zdobyli kontaktową bramkę. Jednak jeszcze w tej części gry dwukrotnie odpowiedział Konrad Paterek, który najpierw wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości, a następnie pokonał golkipera z Garwolina strzałem z rzutu karnego, który został podyktowany po zagraniu ręką przez jednego z obrońców gości.

Druga połowa już nie obfitowała w tyle bramek, co pierwsza część. Najpierw goście po błędzie naszej obrony zdobyli drugą bramkę, a następnie wynik meczu ładnym technicznym strzałem ustalił Damian Winiarski. Mimo otwartej gry z obydwu stron więcej bramek nie padło i spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Pilicy.
W spotkaniu z Wilgą w naszym zespole testowani byli: Kacper Wieczorek z Championa Warszawa, Kacper Imiołek z Legii Warszawa (CLJ), Kacper Pankowski z Radomiaka II Radom oraz Piotr Sulima ze Żbika Nasielsk.
W przyszłym tygodniu mają się pojawić kolejni testowani zawodnicy. O tym, czy zostaną w zespole zadecyduje trener Grzywna.
W meczu z Wilgą nie zagrali Bartłomiej Michalski oraz Kamil Czarnecki. Ten drugi jest już po operacji kolana i do gry wróci za dwa, trzy miesiące. „Czarny” trzymamy kciuki za Twój szybki powrót na boisko!
W kolejnym sparingu Pilica zmierzy się na wyjeździe z II-ligową Wisłą Puławy. Mecz rozegrany zostanie w środę 26 stycznia o godzinie 18.