Porażka z Lechią na koniec rundy jesiennej

obrazek uniwersalny artykulW meczu XIX kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2-3.
W spotkaniu z Lechią nie mogli zagrać Igor Korczakowski oraz Olaf Uziębło. Na ławce rezerwowych po długiej nieobecności pojawił się Adrian Karasek.
Pierwsza połowa zaczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. W 11 minucie prawą stroną boiska popędził Maciej Kencel, który zagrał piłkę w pole karne do Konrada Paterka, a ten strzałem w długi róg wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Jednak w 15 minucie było już 1-1. Gospodarze przeprowadzili akcję po której w sytuacji sam na sam z Filipem Adamczykiem znalazł się Mroczek i pewnym strzałem pokonał naszego golkipera. Niestety kwadrans później gospodarze wyszli na prowadzenie. Tym razem po błędzie naszej obrony i po za krótko wybitej piłce zawodnik Lechii przejął piłkę i strzałem w długi róg po raz drugi umieścił piłkę w naszej siatce. Do przerwy mimo dobrych akcji z obydwu stron wynik nie zmienił się.
Druga połowa toczyła się pod nasze dyktando, widać było, że nasz zespół za wszelką cenę chce doprowadzić do wyrównania. Jednak jak to czasem bywa piłka nie chce znaleźć drogi do bramki, a rywale spokojnie wyczekują na swoją okazje i taka sytuacja nadarzyła się w 82 minucie meczu. Dośrodkowanie wzdłuż naszej bramki i najlepiej ustawiony Kapica precyzyjnym strzałem po raz trzeci zmusił naszego bramkarza do kapitulacji. Mimo tego nasz zespół walczył do samego końca. Już w doliczonym czasie gry po zagraniu Paterka i w dużym zamieszaniu w polu karnym wprowadzony w drugiej połowie Kamil Czarnecki zmniejszył rozmiary porażki. Na doprowadzenie do wyrównania zabrakło jednak czasu i niestety ponieśliśmy kolejną porażkę.
Nie był to jednak ostatni mecz w tym roku. Awansem zostanie rozegrane jedno spotkanie z rundy wiosennej. W najbliższą sobotę 27 listopada Pilica zmierzy się na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 13.

Lechia Tomaszów Maz. – Pilica Białobrzegi 3-2 (2-1)
Bramki: Mroczek 15, Amroziński 31, Kapica 82 – Paterek 11, Czarnecki 90+3
Pilica: Adamczyk – Kencel, Walasek, Żurawski, Klinicki (77 Karasek), Michalski, Rawski (77 Imiołek), Winiarski, Dobkowski (62 Niedziela), Zawadzki (62 Czarnecki), Paterek