Wygrana z rezerwami Łks-u. W sobotę z Wikielcem

obrazek uniwersalny artykulW meczu VII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe rezerwy Łksu Łódź 3-2.
W spotkaniu z rezerwami Łks-u nie mógł zagrać jedynie Igor Korczakowski. Od pierwszych minut wystąpił po długiej przerwie Kamil Czarnecki.
Pierwsza połowa źle zaczęła się dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już w 9 minucie po błędzie naszej obrony w polu karnym gracza gospodarzy faulował Filip Adamczyk i sędzia podyktował rzut karny, którego pewnym wykonawcą okazał się Radaszkiewicz. Nasz zespół próbował szybko odpowiedzieć, jednak obrona gospodarzy spisywała się bez zarzutu. W 29 minucie kolejny błąd naszej defensywy i tym razem w polu karnym faulował Patryk Walasek i sędzia po raz drugi podyktował rzut karny. Tym razem pewnym wykonawcą okazał się Ślęzak. Po stracie gola mieliśmy szansę zdobyć bramkę kontaktową jednak strzał Konrada Paterka dobrze obronił golkiper Łks-u.

W drugiej połowie trener Grzywna dokonał zmiany w bramce. Kontuzjowanego Filipa Adamczyka zastąpił Oskar Natorski, dla którego był to debiut w barwach Pilicy. W drugą część meczu nasz zespół wszedł w piorunującym stylu. W 48 minucie po zagraniu Kamila Czarneckiego w polu karnym znalazł się Damian Winiarski i strzelił w krótki róg nie do obrony. Minutę później był już remis. Daleki wrzut z autu Adriana Karaska, piłkę głową przedłużył Patryk Walasek, a z bliskiej odległości do siatki trafił Bartek Zawadzki. Kilka minut później kolejna dobra okazja Pilicy, jednak strzał Paterka wybronił golkiper Łks-u. W 77 minucie padła decydująca bramka dla tego spotkania. Po zagraniu Czarneckiego, Paterek otrzymał prostopadłą piłkę ograł dwóch obrońców gospodarzy i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Później ponownie po strzałach aktywnych w tym dniu Czarneckiego i Paterka piłka dwa razy lądowała na słupku. Mimo dość dużej przewagi wynik nie uległ zmianie i mogliśmy cieszyć się z pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z Gks Wikielec. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 11 września o godzinie 16.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Łks II Łódź – Pilica Białobrzegi 2-3 (2-0)
Bramki: Radaszkiewicz 9 karny, Ślezak 29 karny - Winiarski 48, Zawadzki 49, Paterek 76.
Pilica: Adamczyk (46 Natorski) - Klinicki (55 Kencel), Walasek, Karasek, Uziębło, Paterek, Rawski (68 Imiołek), Michalski, Zawadzki (74 Niedziela), Winiarski (55 Dobkowski), Czarnecki.