Wygrana z Piasecznem. W środę z Granatem

piasecznolato2021W kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej Pilica Białobrzegi pokonała IV-ligowca Mks Piaseczno 4-3.
Spotkanie rozegrano na boisku w Białobrzegach.
Pierwsza połowa była rozgrywana w dość szybkim tempie, co owocowało sytuacjami podbramkowymi z obydwu stron. Prowadzenie objęli goście z Piaseczna za sprawą Rudnickiego. Minęło zaledwie kilka minut i do wyrównania doprowadził Michał Dobkowski. Kilka minut później z rzutu wolnego precyzyjnie na bramkę gości uderzył Konrad Paterek i Pilica wyszła na prowadzenie. Jednak tuż przed końcem pierwszej części gry po błędzie naszej obrony wyrównującą bramkę zdobył Matulka.
Druga połowa to już wyraźna rotacja składami w obydwu zespołach, jednak to nasz zespół zdecydowanie lepiej i przede wszystkim skutecznie zagrał w tej części. Na ponowne prowadzenie po ładnej zespołowej akcji wyprowadził nas zawodnik testowany, a kilka minut później po zagraniu Damiana Winiarskiego formalności dopełnił Marcin Bykowski. Jeszcze w samej końcówce rozmiary porażki ładnym strzałem z rzutu wolnego zmniejszył Krupnik, jednak mimo dobrych okazji szczególnie ze strony Pilicy wynik nie uległ zmianie i odnieśliśmy kolejne zwycięstwo w letnim cyklu przygotowawczym do sezonu.

W zespole gości zagrało sporo zawodników, którzy występowali w naszym klubie: Michał Janowski, Kamil Ziemnicki, Kamil Matulka, Konrad Rudnicki, Kamil Hernik, Bartosz Orłowski, Łukasz Krupnik. Trenerem Piaseczna jest zaś doskonale znany w Białobrzegach Arkadiusz Modrzejewski.
Po tym spotkaniu zapadło kilka decyzji kadrowych o których poinformujemy niebawem.
Kolejny sparing Pilica rozegra w środę 28 lipca o godzinie 18.30 na własnym stadionie z IV-ligowym Granatem Skarżysko.
(foto bialobrzegi24.net)

Pilica Białobrzegi – Mks Piaseczno 4-3 (2-2)
Bramki: Dobkowski, Paterek, testowany, Bykowski – Rudnicki, Matulka, Krupnik
Pilica: Adamczyk – testowany, testowany, Walasek, Karasek, Michalski, Rawski, Zawadzki, Dobkowski, Paterek, testowany oraz testowany (bramkarz), testowany, testowany, Kencel, Klinicki, Król, Bykowski, Winiarski, Niedziela, testowany, testowany