Marzenia się spełniają! Pilica jest w III lidze!

Mlawianka2021W drugim spotkaniu barażowym o awans do III ligi Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Mławiankę Mława 5-2.
W meczu z Mławianką nie mógł zagrać Mateusz Gliński.
Spotkanie rewelacyjnie rozpoczęło się dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już w 7 minucie w polu karnym nieprzepisowo zatrzymywany był Konrad Paterek i sędzia podyktował rzut karny. Sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę". Chwile później popularny „Pater” wszedł w pole karne, ograł obronę gości i ładnym strzałem podwyższył rezultat. Mławianka zdołała odpowiedzieć golem w 34 minucie autorstwa Cabrajala. Jednak tuż przed przerwą po raz kolejny nasz zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. W 45 minucie tym razem w polu karnym faulowany był Maciej Kencel, a rzut karny po raz kolejny pewnie wykonał Paterek.
Druga połowa zaczęła się od trzech zmian w drużynie gości, które miały napędzić grę Mławianki. Jednak nasz zespół dość spokojnie przeczekał kilkanaście minut naporu i w 69 minucie zadał kolejny perfekcyjny cios. Po szybkim kontrataku niesamowicie dysponowany w tym dniu Paterek zagrał prostopadłą piłkę do wprowadzonego w drugiej części Michała Dobkowskiego, a ten płaskim strzałem podwyższył wynik tego meczu. Po tej bramce z gości wyraźnie zeszła energia, mimo to w samej końcówce za sprawą Lemanka zdołali zmniejszyć losy porażki. Gdy wydawało się, że wynik już się nie zmieni jeszcze jedna akcja ruszyła na bramkę gości. Tym razem akcję rozpoczął i zarazem zakończył nasz kapitan Marcin Rawski, który kapitalnym strzałem z ok. 18 metrów w samo okienko ustalił wynik drugiego meczu barażowego.
Tym samym po sobotnim zwycięstwie z Ząbkovią Ząbki i teraz po wygranej z Mławianką Mława Pilica awansowała do III ligi!
Gratulacje dla zawodników, trenerów, zarządu klubu!
Warto podkreślić dużą rolę kibiców, którzy głośnym dopingiem wsparli nasz zespół, dzięki za wszystko!
Teraz przed zawodnikami krótki urlop i w lipcu wracamy do treningów i zaczynamy przygotowania do startu w III lidze.
(foto Fotak Studio)

Pilica Białobrzegi - Mławianka Mława 5:2 (3:1)
Bramki: Paterek 7 z karnego, 12, 45 z karnego, Dobkowski 69, Rawski 90 +1 - Carbajal Tonini 34, Lemanek 85
Pilica: Adamczyk - Kencel, Karasek, Walasek, Klinicki, Winiarski (60. Dobkowski), Michalski, Zawadzki (75. Bykowski), Rawski, Kucharczyk (70. Czarnecki), Paterek (74. Niedziela).