Zamłynie rozgromione. Za tydzień zaczynamy baraże o awans do III ligi

obrazek uniwersalny artykulW meczu XXVI kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy radomsko – siedleckiej Pilica Białobrzegi rozgromiła na własnym stadionie Zamłynie Radom aż 8-2.
W spotkaniu z Zamłyniem z różnych powodów nie mogli zagrać (kartki, kontuzje) Adrian Karasek, Bartłomiej Michalski oraz Kamil Czarnecki.
Od początku meczu stroną dominującą byli podopieczni trenera Tomasza Grzywny i tak naprawdę kwestią czasu było, kiedy zdobędą pierwsi bramkę. Stało się to w 15 minucie spotkania, kiedy to po rzucie rożnym w polu karnym najlepiej ustawiony był Damian Winiarski i z bliskiej odległości głową wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Siedem minut później za sprawą tego samego zawodnika było już 2-0. Nie był to koniec festiwalu strzeleckiego w tej połowie. W 38 minucie kolejna składna akcja naszego zespołu zakończona została przez zawodnika Zamłynia, który niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej siatki. Minutę później padła najładniejsza bramka w tym meczu. Z lewej strony boiska dośrodkował w pole karne Kacper Klinicki, tam najlepiej ustawiony był Konrad Paterek, który fantastycznym strzałem z pierwszej piłki nie dał bramkarzowi gości żadnych szans na skuteczną interwencję.
Druga połowa, z wyjątkiem dosłownie kilku minut w których to goście przez chwilę po dobrych kontrach zdobyli dwie bramki również należała do Pilicy. Ale zacznijmy po kolei. Najpierw na 5-0 wynik spotkania podwyższył wprowadzony w drugiej części gry Michał Dobkowski. Później Zamłynie po ewidentnym rozluźnieniu naszej obrony zdobyli dwa gole. Najpierw w polu karnym faulowany był Kubica i sam poszkodowany zdobył kontaktową bramkę. Następnie po zagraniu byłego zawodnika Pilicy Daniel Barzyńskiego dobrą piłkę otrzymał Szubiński i przelobował naszego bramkarza. W ostatnim kwadransie gry man of the match tego spotkania, czyli Konrad Paterek skutecznie podwyższał wynik tego meczu. Najpierw w 76 minucie podwyższył na 6-2, potem w 79 minucie po zagraniu Michała Kucharczyka skompletował hat-trick, by w 89 minucie po asyście Dobkowskiego ustalić wynik tego spotkania.
Z taką formą, z taką grą, z takimi możliwościami z dużym optymizmem oczekujemy walki w barażach o awans do III ligi. Na naszej drodze do upragnionego celu stoją dwa zespoły: Ząbkovia Ząbki oraz Mławianka Mława. Pierwsze spotkanie barażowe rozegrane zostanie w sobotę 19 czerwca o godzinie 17 w Ząbkach z miejscową Ząbkovią.
Serdecznie wszystkich kibiców zapraszamy na ten mecz, emocji z pewnością nie zabraknie!

Pilica Białobrzegi – Zamłynie Radom 8-2 (4-0)
Bramki: Winiarski 15, 22, samobójcza 38, Paterek 39, 70, 76, 89, Dobkowski 49 – Kubica 53 z karnego, Szubiński 56
Pilica: Adamczyk (46 Gemza) - Niedziela (70 Król), Walasek, Kencel (46 Bykowski), Klinicki, Zawadzki, Rawski, Winiarski (46 Dobkowski), Gliński, Paterek, Kucharczyk (80 Strzałkowski).