Wysoka wygrana z rezerwami Radomiaka. W sobotę derby z Warką

radomiakwiosna2021W meczu XXI kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy radomsko – siedleckiej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe rezerwy Radomiaka Radom aż 6-0.
Spotkanie rozegrano w Pionkach.
W meczu z rezerwami Radomiaka z różnych powodów nie mogli zagrać Bartłomiej Niedziela, Michał Dobkowski, Hubert Skrzypek oraz Kamil Czarnecki.
Pierwsza połowa zaczęła się wyśmienicie dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już w 2 minucie po zagraniu Macieja Kencela w polu karnym dobrze znalazł się Bartłomiej Michalski, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonała bramkarza gospodarzy. W 11 minucie było już 2-0. Tym razem akcja duetu Damian Winiarski – Konrad Paterek, zakończyła się wejściem w pole karne popularnego „Patera”, który precyzyjnym strzałem po raz drugi umieścił futbolówkę w siatce. Następnie kolejno na bramkę gospodarzy uderzali Mateusz Gliński oraz Bartosz Zawadzki, jednak golkiper Radomiaka nie dał się pokonać. W 30 minucie było już 3-0. Prostopadła piłka w pole karne od Marcina Rawskiego do Zawadzkiego, który faulowany był przez golkipera gospodarzy i sędzia główny spotkania podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Michał Kucharczyk. Dziesięć minut później było już 4-0. Tym razem po szybko rozegranym rzucie rożnym Paterek dośrodkował w pole karne, do piłki najwyżej wyskoczył Kencel, który strzałem głową zdobył kolejnego gola.

Druga połowa wyglądało bardzo podobnie. Najpierw w polu karnym ewidentnie faulowany był Michalski, jednak tym razem sędzia nie podyktował kolejnej jedenastki. W 70 minucie kolejna składna akcja naszej drużyny. Piłka jak po sznurku wędrowała między zdezorientowanymi obrońcami Radomiaka i w pole karne wbiegł Paterek, który technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Wynik meczu ustalił Kucharczyk, który ładnym technicznym strzałem z rzutu wolnego po raz szósty umieścił futbolówkę w siatce. Bramek mogło paść jeszcze więcej, jednak albo brakowało precyzji (słupek, poprzeczka), albo dobrze interweniował golkiper Radomiaka.
Po niespodziewanej porażce Mazovii nasz zespół ma już 12 punktów przewagi nad wiceliderem i jest bardzo blisko zapewnienia sobie udziału w barażach o awans do III ligi.
W następnej kolejce Pilica zmierzy się na własnym stadionie w derbach regionu z KS Warka. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 15 maja o godzinie 17.
Na to spotkanie będę mogli wejść po raz pierwszy w tej rundzie kibice, dlatego też liczymy na wysoką frekwencję i przede wszystkim kolejne zwycięstwo.
Poniżej zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.