Wygrana z Granatem. W sobotę z Mszczonowianką

obrazek uniwersalny artykulW kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi pokonała IV-ligowy Granat Skarżysko-Kamienna 5-2.
Mecz rozegrano na sztucznej nawierzchni na stadionie w Białobrzegach.
Spotkanie sparingowe lepiej rozpoczęli piłkarze Granatu, którzy już na samym początku minucie objęli prowadzenie po trafieniu Ucińskiego. Nasz zespół szybko odpowiedział trafieniem Michała Kucharczyka. Później w odstępie kilku minut padły trzy gole w tym meczu. Najpierw po rzucie rożnym bramkę dla Pilicy zdobył Patryk Walasek, a następnie po uderzeniu z rzutu wolnego gola strzelił Konrad Paterek. Następnie po faulu naszego bramkarza w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla gości. Pewnym wykonawcą okazał się Bartosiak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa to już zdecydowana przewaga naszego zespołu. Najpierw na 4-2 bramkę po składnej zespołowej akcje zdobył Bartek Zawadzki, a wynik meczu ustalił strzałem samobójczym jeden z obrońców gości. Granat tak naprawdę w drugiej połowie ani razu nie zagroził bramce Pilicy i tym samym odnieśliśmy kolejne wysokie zwycięstwo, które może cieszyć z perspektywy przygotowań do rundy wiosennej.
Podkreślić należy, że spotkanie rozgrywano było przy nieustannie padającym śniegu, boisko było mocno zmrożone, co z pewnością znacznie utrudniało grę obydwu zespołom.
W Pilicy po raz kolejny zagrali Michał Dobkowski z Błonianki Błonie oraz Bartosz Gemza z Wisły Dziecinów. Wiadomo już, że ten pierwszy w rundzie wiosennej będzie reprezentował barwy Pilicy.
W kolejnym meczu Pilica zagra na własnym boisku z innym IV-ligowcem – Mszczonowianką Mszczonów. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 13 lutego o godzinie 11.

Pilica Białobrzegi – Granat Skarżysko 5-2 (3-2)
Bramki: Kucharczyk, Walasek, Paterek, Zawadzki, samobójcza – Uciński, Bartosiak
Pilica: Adamczyk – Klinicki, Walasek, Kencel, Niedziela, Dobkowski, Michalski, Gliński, Paterek, Czarnecki, Kucharczyk oraz Gemza (bramkarz), Król, Rawski, Bykowski, Winiarski, Zawadzki, Stanisławski.