Porażka z Piasecznem. W środę z Granatem

piaseczno2021W drugim meczu kontrolnym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi przegrała z IV-ligowym Mks Piaseczno 2-4.
Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Białobrzegach.
Spotkanie od samego początku toczyło się w dość szybkim tempie, obydwa zespoły starały się wychodzić wysoko do pressingu, przez co nie było zbyt dużo miejsca do rozgrywania dokładnych i składnych akcji. Pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Tomasza Grzywny. Po jednej z akcji w polu karnym ręką zagrał jeden z graczy Piaseczna i sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Michał Kucharczyk. Pilica jednak długo nie cieszyła się z prowadzenie. Kilka minut później goście za sprawą Wiejaka doprowadzili do wyrównania. Następnie obydwa zespoły dążyły do wyjścia na prowadzenie i cel ten osiągnęli zawodnicy z Piaseczna. Po nieporozumieniu w naszych liniach obronnych napastnik gości został sfaulowany w polu karnym i tym razem arbiter podyktował „jedenastkę” dla Piaseczna, którą na bramkę zamienił Suchanek. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie w obydwu zespołach nastąpiło sporo zmian, ale obraz gry znacząco nie zmienił się. Jednak to Pilica lepiej rozpoczęła tą część gry. Po odzyskaniu piłki na 20 metrze w polu karnym w dobrej okazji znalazł się Kamil Czarnecki i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. Niestety chwila nieuwagi kosztowała nas w niedługim odstępie czasowym stratę trzeciego gola, którego autorem był Szczepaniak. Po stracie gola Pilica za wszelką cenę chciała odrobić straty, jednak to Piaseczno ustaliło wynik tego spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnie główkował Żuchowski. W samej końcówce Pilica mogła zmniejszyć rozmiary porażki, jednak dwukrotnie nasi napastnicy przegrali pojedynki sam na sam z bramkarzem gości.
W zespole Piaseczna wystąpiło kilku zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Pilicy: Michał Janowski, Kamil Ziemnicki, Konrad Wojtkielewicz, Kamil Hernik, Bartosz Orłowski, Konrad Rudnicki oraz Kamil Matulka. Dodatkowo trenerem Piaseczna jest doskonale znany w Białobrzegach Arkadiusz Modrzejewski.
W Pilicy po raz kolejny wystąpili dwaj testowani zawodnicy: Bartosz Gemza z Wisły Dziecinów oraz Michał Dobkowski z Błonianki Błonie.
Kolejny sparing Pilica rozegra w środę 10 lutego w Białobrzegach o godzinie 18. Tym razem zmierzymy się z IV-ligowym Granatem Skarżysko.
(foto Bialobrzegi24.net)

Pilica Białobrzegi – Mks Piaseczno 2-4 (1-2)
Bramki: Kucharczyk, Czarnecki – Wiejak, Suchanek, Szczepaniak, Żuchowski
Pilica: Gemza – Kencel, Bykowski, Walasek, Klinicki, Niedziela, Rawski, Michalski, Winiarski, Kucharczyk, Czarnecki oraz Adamczyk (bramkarz), Król, Skrzypek, Zawadzki, Gliński, Stanisławski, Dobkowski, Paterek