Mamy to!!! Puchar Polski dla Pilicy!

puchar2020W finale okręgowego Pucharu Polski Pilica Białobrzegi po rzutach karnych pokonała Energię Kozienice 4-2. W regulaminowym czasie gry padł remis 1-1.
W meczu z Energią z różnych powodów nie mogli zagrać Konrad Paterek oraz Mateusz Gliński.
Pierwsza połowa zaczęła się od ataków podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Dobrą okazję na początku spotkania miał Baetek Zawadzki, jednak jego strzał obronił golkiper Energii. W 28 minucie Energia po długich atakach naszego zespołu wyprowadziła kontrę, którą na bramkę zamienił Skowroński. Mimo ataków ze strony Pilicy do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. To nasz zespół atakował, nadawał ton grze, a Energia dość długo skutecznie się broniła sporadycznie wyprowadzając kontrataki. Z biegiem czasu trener Grzywna zaczął dokonywać kolejnych zmian kolejno wprowadzając Damiana Stanisławskiego, Michała Kucharczyka, Huberta Skrzypka oraz Marcina Bykowskiego. Wreszcie nadeszła 75 minuta spotkania i Pilica doprowadziła do wyrównania. W ogromnym zamieszaniu pod bramką najprzytomniej zachował się Kamil Czarnecki i z bliska umieścił piłkę w siatce. Mimo ataków naszego zespołu Energia skutecznie obroniła wynik i o wyniku finału musiały rozstrzygnąć rzuty karne.
„Jedenastki” lepiej wykonywał nasz zespół. Kolejno do bramki Energii trafiali Marcin Bykowski, Michał Kucharczyk, Hubert Skrzypek oraz Damian Stanisławski. Energia zaś trafiła tylko dwa razy, a dwie jedenastki Skowrońskiego oraz Grota obronił nasz bramkarz Filip Adamczyk.
Zwycięzcy otrzymali nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych, a pokonani połowę tej sumy. Przypomnijmy, że sponsorem tytularnym rozgrywek jest firma Mirax. Szkoda tylko, że spotkanie ze względu na panujące warunki rozgrywane było bez udziału publiczności.
Przypomnijmy, że ostatni Puchar Polski, Pilica zdobyła ostatnio w 1999 roku. Czekaliśmy dwadzieścia jeden długich lat na ten triumf.
Brawo zawodnicy, brawo trenerzy, brawo kibice, brawo PILICA!
To był ostatni akcent rundy jesiennej. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach. Widzimy się wiosną 2021 roku!