Porażka z Huraganem. Za tydzień z Mazowszem

Huragan2020W kolejnym spotkaniu kontrolnym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi przegrała z Huraganem Wołomin 2-3.
Spotkanie rozegrano na naturalnym boisku w Warszawie, gdzie swoje mecze rozgrywa GKP Targówek. Boisko było bardzo grząskie i sprawiało sporo trudności obydwu zespołom.
Nasz rywal, Huragan Wołomin zajmuje pozycję wicelidera w IV lidze grupie północnej.
Po blisko kwadransie gry dobrą okazję stworzył sobie zespół z Wołomina i dobrej okazji nie zmarnował Marcin Figiel (były zawodnik Pilicy). Ten sam zawodnik kilka minut później podwyższył prowadzenie skutecznie egzekwując rzut karny. Niestety to nie był jeszcze koniec popisów strzeleckich zawodników z Wołomina. Na 3-0 po kolejnym błędzie naszego zespołu podwyższył napastnik Huraganu. Pilica miała swoje okazje na zmianę wyniku, jednak dobrych okazji nie wykorzystali Piotr Skałbania, Marcin Rawski czy też Marcin Bykowski.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza i skuteczniejsza w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Nasz zespół nie mając nic do stracenia zaczął raz po raz atakować bramkę przeciwnika i efekty szybko były widoczne. Najpierw golkiper Huraganu faulował w polu karnym Damiana Stanisławskiego i sędzia pokazał kolejną „jedenastkę” w tym meczu. Pewnym wykonawcą okazał się wspomniany wcześniej Stanisławski. Kilka minut później piłkę na 18 metrze otrzymał Damian Król. Uderzył na bramkę rywali i piłka po raz drugi znalazła drogę do siatki. Mimo kilku jeszcze dobrych okazji z obydwu stron wynik nie uległ zmianie i Pilica minimalnie uległa w starciu z Huraganem.
W tym spotkaniu z różnych powodów nie zagrali Rafał Białecki, Kacper Klinicki oraz Michał Dobkowski. Natomiast Oskar Szczodry zagrał kolejny sparing w barwach Oskara Przysucha i do tego klubu prawdopodobnie będzie wypożyczony w rundzie wiosennej.
Kolejny i zarazem ostatni mecz kontrolny Pilica rozegra w sobotę 7 marca o godzinie 12 na sztucznym boisku w Grójcu. Tym razem przeciwnikiem będzie Mazowsze Grójec, występujące w Campeon Lidze Okręgowej.

Huragan Wołomin – Pilica Białobrzegi 3-2 (3-0)
Bramki: Figiel 2, testowany – Stanisławski, Król
Pilica: Adamczyk – Kencel, Jaworski, Karasek, Markiewicz, Michalski, Bykowski, Rawski, Paterek, Skałbania, Kucharczyk oraz Pieniążek (bramkarz), Kacperkiewicz, Król, Stanisławski, Zawadzki